NOCO

1914 yılında Amerika Cleveland Ohio'da kurulan NOCO, birinci sınıf akü şarj cihazları, takviye cihazları ve akülerin yanı sıra geniş bir aksesuar yelpazesi tasarlar ve üretir. Sunduğu birinci sınıf ürünler sayesinde NOCO, tasarım, performans ve güvenlikte yeni standartları belir ve tamamen yeni nesil ürünler üretir. 
1914 yılında Cleveland, Ohio'da yerel bir lastik ve akü distribütörü olan Joseph Henry Nook, akü korozyonunu önleyecek bir ürün geliştirdi. Yüzlerce farklı denemeden sonra, Joseph Henry Hook, NCP2 adını verdiği dünyanın ilk Batarya Korozyon Önleyici ürününü ticari olarak üretmeye başladı. NCP2, iki adımda uygulanan "Korozyonsuz Ürün’ün kısaltmasıdır. NOCO markası kısa sürede büyük akü ve otomotiv mağazalarında herkesin bildiği bir marka haline geldi. 100 yılı aşkın bir süredir NOCO markası, dünya çapında bir milyardan fazla araç ve uygulamada pil korozyonunu önlüyor.
NOCO, firma olarak başarının yenilik ve ayrıntılara gösterilen özenden kaynaklandığına inanmaktadır. Şirket içi Endüstriyel Tasarım, Mekanik ve Elektrik Mühendisliği ve Gelişmiş Test Ekipleri, yapılan inovasyonların ne kadar ayrıntılı olduğunu fazlasıyla gösteriyor. Enerji tasarruflu devreler ve yazılım tasarımından optimize edilmiş üretim operasyonlarına kadar her zaman gelişmekte ve yapabileceklerinin sınırını zorlayarak rekabeti bir sonraki seviyeye taşımaktadırlar.
Yenilikçi ve birinci sınıf akü şarj ve akü takviye ürünleriyle 100 yılı aşkın süredir sektörün lider markası olmaya devam ediyor. 

Freze Dış Ticaret, NOCO markasının Türkiye'deki tek yetkili distribütörüdür.