Mobicool

Mobicool, kullanışlı ve iyi değerlerde soğutan oto buzdolapları üretmek için 1991 yılında kuruldu. Bugün ürettiği sağlam, güvenilir ve sorunsuz oto buzdolaplarıyla altı kıtada hizmet vermektedir.

Mobicool Buzdolaplarının temeli 1921 yılında öğrenci olan iki İsveçli mühendislik öğrencisine dayanmaktadır. Bu iki öğrenci uzun çalışmalar sonucunda kompresör süz, mekanik güce ihtiyaç duymayan ilk soğutma kabinlerini üretmeyi başararak günümüz buzdolaplarının temelini attılar.

2. Dünya Savaşı yıllarında orta sınıf her eve buzdolabının girmesiyle satış adedi milyonları buldu. Electrolux 1950’lerde 2. Dünya Savaşı sonrasında patlama yapan eğlence sektörüne girmeye karar verdi ve bu ürün grubunu Dometic markası altında topladı.

Dometic 2001 yılından itibaren ayrı bir şirket olarak yoluna devam etme kararı aldı. Yıllar ilerledikçe daha fazla insanın mobil yaşam sürmek istediği daha net şekilde gözükmeye başladı. Özellikle kamyoncular gibi sürekli araç içinde hareket etmek zorunda olan insanlar için soğutucular ihtiyaç haline gelmeye başladı. Son yıllarda seyahat eden, kamp yapan ve benzeri faaliyette bulunan insanlar için de büyük kolaylık sağladı. Dometic mobil yaşamı kolaylaştırmak için Mobicool oto buzdolaplarını dünyanın dört bir yanında satışa sundu.

Freze Dış Ticaret, Mobicool Markasının Türkiye'deki tek yetkili distribütörüdür.